Hírek
Hírek : Spielberg: Fődi megtörte Tarr győzelmi sorozatát!

Spielberg: Fődi megtörte Tarr győzelmi sorozatát!

HSF1L  2018.10.28. 12:03

Valenciaban még nem, 1 hete Spielbergben azonban már összejött a győzelem Fődi Ákosnak, aki elsősorban jobb taktikájának köszönhetően múlta felül az Osztrák nagydíjon vele győzelemért harcoló Marsa Nándort.

Az időmérőt a Sauber pilótája Marsa nyerte, pontosan fél tized másodperccel megelőzve Fődit, a harmadik rajtkockát Orbán Péter szerezte meg aki 1 ezredmásodperccel maradt el az előtte lévő Ferraritól.

9 Laszlo Pecsvari #06 Force India-Mercedes 1:04.337 +0:01.124

Az első három helyről rajtoló trió a rajt után is az élen maradt, az első boksz kiállásokig pedig fantasztikus csatával rukkoltak elő. A taktika végül két felé szedte őket, Orbán és Fődi a 2, még Marsa a 3 kiállás mellett tette le a voksát. A döntés pillanatában még nem igazán lehetett megjósolni melyik lehet a jobb taktika, végül azonban a futam további alakulásainak köszönhetően a 2 kiállás felé billent a mérleg, Fődi Ákos pedig maga mögött tartva Marsát meg is nyerte a versenyt. Orbán Péter bár egyazon taktikán volt a győztes Ferrarival, a futam utolsó köreiben kétszer is megforgott nagy igyekezetében, amivel elvesztette addigi második helyét, így csak a virtuális dobogó alsó fokának örülhetett a leintést követően.

Sági Dávid is közel volt a dobogóhoz, azonban ő is az utólag kicsit rosszabb stratégiát választotta a kulcs pillanatban, és bár csak néhány másodperccel de elsőként maradt le a dobogóról. A bajnoki listavezető Tarr Tamás bomba formája ha csak egy futam erejéig is de megtört. A Mercedes bajnok aspiránsa nem tudott a győzelemért harcolni, ráadásul két olyan falat is érő hibája volt amivel a kiesés szélére is kerülhetett volna. Ennek ellenére is végül az 5. helyen látta meg a kockás zászlót.

A Force Indias Elekes Csaba már körhátrányban ugyan de a 6. helyen zárt, ami 6 pontot jelentett neki és csapatának egyaránt. Mögötte 7. helyen a Williams és Benkő László futott be, Benkőt csúnyán helyben hagyta a rajtnál a verseny során kieső Bagi Norbert. A Ferrari versenyzője a rajtnál szó szerint megreptette a mezőny rangidősét. A BT döntése alapján Baginak 3 rajtkockával hátrébbról kell rajtolnia ma Fujiban mint amelyet megszerez.  Bagi mellett Pécsvári László volt a másik kiesőnk, így a Force India is csak az egyik versenyzőjével tett zsebre pontokat. A több kényszerből hiányzó pilóta „miatt” negatív rekordot döntött a 9 fős verseny.

Az egyéni bajnokságban Tarr Tamás előnye 1 ponttal csökkent az üldöző Sági Dávidhoz képest, így előnye 25 pontos. A 3. helyen álló Orbán Péter 34, még a 4. helyen Fődi Ákos lemaradása 42 egység az éllovas Tarral szemben. A csapatoknál 72 pont a Mercedes előnye a Williamssel szemben, és bár úgy tűnik a sezon hátralévő részében Szathmári Szabolcs nélkül kell helyt állnia Tarr Tamásnak, a Német csapat gyakorlatilag így is páholyból nézheti az üldözők csatáját. A tabellák IDE kattintva elérhetők!

Ma kora este folytatódik a bajnokság, jön a 12. forduló amivel már a bajnokság második harmadán is túl leszünk. A versenynek a Japánban található Fuji Speedway néven ismert pálya ad otthont! A liga korábbi egyetlen Fuji győztese Tóth Attila ugyan biztosan nem lesz a mezőnyben, de Suzukaban korábban Tarr Tamás és Fődi Ákos is nyert Japán nagydíjat! Jó versenyzést, kellemes vasárnapot mindenkinek!